EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve reklaamtrükised

 
VÕRTSJÄRVE KAART

Võrtsjärve Sihtasutuse ja Regio koostöös on valminud trükis, mis sisaldab nii Võrtsjärve piirkonna kaarti turismiettevõtete ja oluliste objektidega kui ka vaatamisväärsuste lühiinfot tekstina. Kaart on kättesaadav Võrtsjärve Külastuskeskuses Jõesuu puhkealal.

Väljaandja: Võrtsjärve Sihtasutus
Kaart/kujundus: Regio
Trükikoda: AS Aktaprint
Kasutatud tekste Elmo Riigi ja Liisi Seili raamatust "Mitmenäoline Võrtsjärv"
Fotod: Arne Ader, Rein Tafenau, Paul Aguraiuja, Uno Rootsmaa, Oiu Sadam MTÜ, Mats Hansen
Välja antud: 2013 aastalVÕRTSJÄRVE XV RATTAMATK „SAAME TUTTAVAKS - IDA-VIRUMAA!“ MATKAVOLDIK

Võrtsjärve XV rattamatk toimus 26.07-27.07.2013 Ida-Virumaal.

VortsjarvXV02.pdf


VÕRTSJÄRVE XIV RATTAMATK- SAAME TUTTAVAKS PÕHJA-LÄTI ! MATKAVOLDIK

Võrtsjärve XIV rattamatk toimus 27.07-28.07.2013 Gauja rahvuspargis Põhja-Lätis. 

matkavoldik2013_30.pdf


EESTI AVASTAMATA AARDED 2010. VEETURISM

Veepiirkondade väärtustamise ja tutvustamise eesmärgil korraldati 2010 aastal EAS-i Turismiarenduskeskuse poolt konkurss "Eesti avastamata aarded 2010". Konkursi võitis Võrtsjärve piirkond. Trükis annab ülevaate kolme parima piirkonna Võrtsjärv, Muhu saar ja Peipsiveere Sibulatee tegemistest.

Eden - Lake Võrtsjärv

JALGRATTAGA ÜMBER VÕRTSJÄRVE

2009 aastal Euroopa Liidu struktuurifondide toel välja antud infovoldik. Sisaldab tekste ja pilte Võrtsjärve rattaraja äärde jäävatest vaatamisväärsustest ja ka rattaraja kaarti. Voldikus kasutatud info pärineb raamatust "Mitmenäoline Võrtsjärv".

Tekst: Liisi Seil

Fotod: Elmo Riig

Rattamatka fotod: Uno Rootsmaa

Toimetaja: Maarja Mölder

Kujundus: Ain Tavita

Jalgrattaga ümber Võrtsjärve kaaned

Jalgrattaga ümber Võrtsjärve kaart


LIVING LAKES: IDA-EUROOPA - SAKSAMAA

2006. aasta jaanuaris käivitus Global Nature Fondi eestvedamisel projekt Living Lakes: Ida-Euroopa - Saksamaa. Kaheaastast projekti kaasfinantseerib Deutsche Bundesstiftung Umwelt.

Living Lakes: Ida-Euroopa - Saksamaa Koostöövõrgustiku projekti üldeesmärgiks on tihendada koostööd mittetulundusühingute ja omavalitsuste vahel, kus peamisteks tegevussuundadeks on järvede ja märgalade kaitse ning säästva turismi arendamine järvede piirkonnas.

Siin saate näha projekti tutvustavat infobroshüüri.


VÕRTSJÄRVE MATKAJUHT

26 lk, pehme köide, 2006, III täiendatud trükk

Keel: eesti, inglise

Väljaandja: Võrtsjärve Sihtasutus, Ain Tavita Agentuur

Võrtsjärve ja teda ümbritseva looduse ilu on läbi aegade ligi meelitanud külalisi, pakkunud võimalusi aktiivseks puhkuseks ja vaba aja veetmiseks. See väike taskuteadmik ongi Sulle abiks, kui oled avastamas Võrtsjärve ümbruse radasid. Sisaldab ka Võrtsjärve piirkonna kaarti.

3. täiendatud trükise väljaandmist toetasid Tartu maavalitsus, Viljandi maavalitsus, Deutsche Bundesstiftung Umwelt, Vaibla Kämping OÜ, Kalasaare OÜ, Waide motell OÜ, Merts AM OÜ, Rannaküla Tall OÜ, Vanasauna Puhkemaja OÜ, Torupillitalu, Kõrgemäe turismitalu, Jõesuu Puhkemaja OÜ, Vehendi OÜ, Wannero OÜ.

2. täiendatud trükise väljaandmist toetas PHARE CBC GRANT SCHEME 2001 programm.

1. trükise väljaandmist toetasid Phare CBC Väikeprojektide Fond, Kohaliku omaalgatuse Tartu- ja Viljandimaa programmid, Puka ja Rannu vallavalitsused, ZBI Limnoloogiajaam, Arumetsa Puhkeküla, Ants Tauli Torupillitalu, Barbara Pubi, Waide motell.


Matkajuht PDF.pdf


VÕRTSJÄRVE JÄRVEMUUSEUM

4 lk, broshüür 2006

Keel: eesti

Väljaandja: Võrtsjärve Sihtasutus ja Ain Tavita Agentuur

Broshüür sisaldab infot Võrtsjärve Järvemuuseumi ja kalepurjekas "Paula" kohta. Rohkete illustratsioonidega.


Broshüüri väljaandmist toetasid Tartu maavalitsus, Viljandi maavalitsus, Deutsce Bundesstiftung Umwelt, Vaibla Kämping OÜ, Kalasaare OÜ, Waide motell OÜ, Merts AM OÜ, Rannaküla Tall OÜ, Vanasauna Puhkemaja OÜ, Torupillitalu, Kõrgemäe turismitalu, Jõesuu Puhkemaja OÜ, Vehendi OÜ, Wannero OÜ.VALMA

6 lk, broshüür, 2005

Keel: eesti, saksa

Väljaandja: Võrtsjärve Sihtasutus ja Ain Tavita Agentuur

Rohkete illustratsioonidega voldik sisaldab infot Valma küla ja kalepurjekate kohta.

broshüüri väljaandmist toetas PHARE CBC 2002 programm


MAALEHE VAHELEHED VÕRTSJÄRVEST

Eestimaa südames asuv suur ja majesteetlik, kuid tagasihoidlikult metsade ja rabade rüppe peitunud Võrtsjärv on hakanud üha rohkem end eestimaalastele meelde tuletama. Tuleb välja, et Võrtsjärvel on veel paljutki inimestele pakkuda. Võrtsjärv oma suurusega on hoidnud tema ääres elavad rahvad üksteisest parajas kauguses, mis pole olnud takistuseks tulemuslikule koostööle. Alates 2000. aasta kevadest ühendab seitset järve-äärset valda Võrtsjärve Sihtasutus, püüdes kaasa aidata püüdlustes, mis siinsel rannarahval ühised. Tänaseks päevaks on ühistööna valminud piirkonna arengukava ja üldplaneering. Üha täpsemalt ollakse teadvustamas kõike seda, mida võiks meile pakkuda Eesti suurim sisejärv ja mida me peaksime ise tegema, et hoida Võrtsjärve puhta ja kaunina ka tulevastele põlvedele.
Tulevikuplaanid on ikka seotud unistamise ja unistustega. Just selliseid unistusi erineval viisil Võrtsjärvega seotud inimestelt leiab lugeja ka käesolevast lehest. Head kaasamõtlemist ja kaasa-unistamist!

Loe Maalehe vahelehti Võrtsjärvest siit:

Võrtsjärve kallastel 1(PDF)

Võrtsjärve kallastel 2 (PDF)


VÕRTSJÄRVE MATKAJUHT

20 lk., pehme köide, 2004, II täiendatud trükk

Keel: eesti, inglise

Väljaandja: Võrtsjärve Sihtasutus ja Ain Tavita Agentuur

See väike taskuteatmik on sulle abiks, kui oled avastamas Võrtsjärve ümbruse radasid. Trükis sisaldab infot tähtsamate vaatamisväärsuste ja puhkevõimaluste kohta. Sisaldab ka piirkonna kaarti.

2. täiendatud trükise väljaandmist toetas PHARE CBC GRANT SCHEME 2001 programm.

1. trükise väljaandmist toetasid PhareCBC Väikeprojektide Fond, Kohaliku omaalgatuse Tartu- ja Viljandimaa programmid, Puka ja Rannu vallavalitsused, ZBI Limnoloogiajaam, Arumetsa Puhkeküla, Ants Tauli Torupillitalu, Barbara Pubi, Waide motell.


TAMME PALJANDI MATKARADA

12 lk., broshüür, 2003
Keel: eesti
Väljaandja: Rannu Vallavalitsus

Voldik sisaldab infot Võrtsjärve idakaldal asuva Tamme paljandi matkaraja, taimede, lindude, kivimite ja kalade kohta. Rohkelt illustreeritud.