EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

II Eesti Sisevete konverents „Siseveed-Eesti teine meri“.

22.11.10

02.12 algusega kell 11.00 toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses II Eesti Sisevete konverents „Siseveed-Eesti teine meri“. Nimetatud konverents on jätkuks eelmisel aastal toimunud konverentsile „Siseveed Eesti Merenduspoliitikas 2009-2010“, mis sai tugeva positiivse meediakajastuse ning äratas üldsuse huvi teema vastu.

Tänavusel kokkusaamisel tehakse ülevaade sellest, millised tulemusi on saavutatud Eesti siseveekogude infrastruktuuri arendamisel võrreldes eelmise aastaga. Senist sisevete arengut takistavaks oluliseks nõrkus näib olevat riigi ja omavalitsuste vähene koostöö ja piiratud vahendid, mis ei ole lubanud kasutada kogu sisevete potentsiaali.

Konverentsi tulemusena loodavad korraldajad jõudsamalt kajastada sisevete temaatikat Eesti Merenduspoliitikas kui  regionaalset arengut mõjutavat tegurit. Eesmärk on leida võimalusi lähendada  riigisektor, kohalikud omavalitsused jaerasektori arendajad tihedamaks koostööks.

Lisaks arutatakse konverentsil omavalitsuste praktilisi probleeme veekoguäärse infrastruktuuri arendamisel.  

Konverentsi korraldavad Emajõe Jõeriik ja Peipsiveere Arengu Sihtasutus. Üritust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Tartu Maavalitsus.

Kõik huvilised on oodatud! Osalemissoovi korral palume registreeruda hiljemalt 29.11 meilile: liina@tartumaa.ee

 

Lisainfo:

56480065

Liis Pärtelpoeg