EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Kalepurjekas „Paula“ ootab külastajaid huvireisidele

12.05.13

17. september 2005. aastal on kalepurjekas „Paula“ sündimise päev. Sellest ajast alates on Võrtsjärve Sihtasutusele kuuluv purjekas igal hooajal varakevadest hilissügiseni soovijaid sõidutanud. Sel aastal sai „Paula“ 10. mail taas Võrtsjärve lainetele tõstetud ja 11. mail toimus proovisõit. Veendusime, et purjekas ja meeskond on piirkonda külastavate turistide teenindamiseks valmis. Tänavune hiline kevad nihutas purjeka hooaja avamist mitme nädala võrra. 

Aastate jooksul on Võrtsjärve lainetel kalega seilanud üle 13 000 inimese. Sõidutatud on nii eestlasi kui ka väliskülalisi. Kliente on olnud kogu Euroopast, aga ka kaugematest riikidest, nt Jaapanist, Hiinast ja mujalt.

Purjekal on peetud koosviibimisi, sünnipäevi, õppepäevi ja isegi pulmi. Kale põhisadamaks on Limnoloogiakeskus Tartumaal Vehendi külas. Sõite tehakse klientidega kokkuleppel ka teistest Võrtsjärve sadamatest (Valma, Jõesuu, Vaibla, Oiu jne).  Limnoloogiakeskuse muulilt väljudes on sihiks olnud suve teisel poolel ka Tondisaar, kuhu lubatakse huvilisi alles peale 15. juulit. Purjekasõidule lisaks külastatakse tihti   Kalala Järvemuuseumi, mille ametlik avamine peale ehitustöid on käesoleva aasta juuni alguses.  Purjekasõidule lisaks on võimalik tellida soovijaile  angerjasuppi ja suitsulatikat.

Purjekas teeb avasõidu klientidega juba algaval nädalal, 17. mail. Mai lõpus toimuvad kalepurjekal huvisõidud Võrtsjärve piirkonna kooliõpilastele. 8-9. juunil toimuval Võrtsjärve V kala– ja käsitöölaadal on võimalik kõigil huvilistel kalesõitudest osa saada. Laadapäevadel saavad huvireisid alguse Võrtsjärve külastuskeskuse juurest Jõesuu sadamast. Laadal toimuva kohta leiate lisainfo Võrtsjärve Sihtasutuse kodulehelt:  http://www.vortsjarv.ee/vortsjarve-kala-ja-kasitoolaat.

Broneeringuid purjekasõiduks saab teha e-posti aadressil  maret@vortsjarv.ee kui ka telefoni teel +372 52 75 630