EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Külastuskeskuse kaudu jõuab Võrtsjärve äärde tuhandeid huvilisi

25.08.13

Aivar Aotäht, ajalehe "Sakala" reporter, 24.08.2013

Emajõe suudmes neli aastat töötanud Võrtsjärve külastuskeskus võõrustab aina enam inimesi.

Külastuskeskuse hoonet ja vaatetorni haldava Võrtsjärve sihtasutuse juhataja Kärt Leppik võib seega ka rahulolevalt öelda, et tänavune hooaeg on olnud edukas.

«Prognoosime, et suvehooaja lõpuks on meil käinud 10 000 inimest, aga külastuskeskus on avatud ka sügiskuudel,» rääkis ta. «Eelmisel aastal sai sama arv täis sügise lõpuks, paaril varasemal aastal jäi külastajate arv 7000 ja 8000 vahele.»

Keskuse hooaeg algas märtsis ja suvekuudel on uksed avatud olnud iga päev, samas kui varasematel suvedel peeti ka puhkepäevi.

Leppik nentis, et samuti on oma panuse andnud lõppeva suve head ilmastikuolud, lisaks asub keskus suurepärases ning hästi ligipääsetavas kohas suure maantee kõrval.

«Ilusate ilmadega on külaliste hulk nii keskuses kui seda ümbritseval Jõesuu puhkealal olnud väga suur,» lausus ta.

Augusti algusest ilmestab puhkeala National Geographi­cu kollane aken ning juulikuust alates annab selle ümbruses toimuvast ülevaate veebikaamera, mille pilti näeb külastuskeskuse koduleheküljel.

Vaatetorn on avatud aasta ringi päeval ja öösel. Tornis on näha pildid keskuse ja Jõesuu puhkeala rajamisest. Peamajas on näitused, sel suvel on vaadata olnud Rein Kuresoo fotod pealkirjaga «Loodus on lähedal».

Külastuskeskus pakub infot Võrtsjärve piirkonna turismiettevõtete, sündmuste ja puhkealade, aga ka lähimate suurte linnade Tartu ja Viljandi kohta.

Juuni lõpul valmis aktsiaseltsi Regio ja Võrtsjärve sihtasutuse koostöös Võrtsjärve piirkonna turismitrükis. Selles on nii piirkonna kaart kui teave vaatamisväärsuste kohta. Trükisest on olemas lisavõimalustega veebiversioon.

Leppik nentis, et külastuskeskuses on sagimist rohkem, kui selle lähedal peetakse suveüritusi. Ta tõi näiteks tänavuse Võrstjärve kala- ja käsitöölaada, purje- ja vabaajafestivali ning ajakirja Paat paadiralli.

Märtsi algul avatud külastuskeskuse hooaeg kestab sügiskuude lõpuni, aga oktoobris ja novembris lahtiolekuajad lühenevad ning nagu kevadel, jäävad mõnel päeval nädalas uksed suletuks.

«Sügishooajal ei sõltu lahtiolekupäevad niivõrd ilmastikuoludest, kuivõrd reaalsest vajadusest,» märkis Leppik. «Alates oktoobrist oleme avatud viiel päeval nädalas, aga kas puhkepäevad on nädala sees või nädalavahetustel, selle otsustame septembri külastatavuse põhjal.»

Kokkuleppe järgi tehakse keskus lahti ka talvel, sest selle ruume on võimalik rentida.

Võrtsjärve külastuskeskus hakkas tööle 2009. aasta 16. juunil.