EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Pressiteade "Suvi algab Võrtsjärve äärest"

30.04.14
Laupäeval, 3.mail algusega kell 12 toimub Võrtsjärve Sihtasutuse eestvõtmisel Võrtsjärve ääres Kolga-Jaani vallas Vaibla külas Jõesuu puhkealal ja Võrtsjärve külastuskeskuses hooaja avasündmus.

Päeva jooksul saavad huvilised osaleda koomiksijoonistamise õpitoas, sõita kalepurjekal, osaleda isetehtud grillvorsti ja kalašašlõki valmistamise õpitubades. Koomiksijoonistamise õpituba viib läbi Kolga-Jaani valla koomiksikunstnik Heiki Waher. Kalepurjekasõidu toimuvad purjekal Paula. Toiduvalmistamise õpitube viib läbi Maitseelamuste Koda. Rannu valla veinimeister Meelis Kask räägib hea veini tegemise nippe ja tutvustab tooteid. Võrtsjärve külastuskeskuse kohvikus pakume kogu päeva jooksul head kohvi ja maitsvaid kooke. Loosirattas on mitmed põnevad Võrtsjärvega seotud auhinnad. Kohapeal saab kogu päeva jooksul osta suitsukala. Mait Trink ja Maitseelamuste koda pakuvad lisaks õpitubadele päeva jooksul erinevaid maitseelamusi, millest ootame kõiki Võrtsjärve sõpru osa saama. Õhtune programm toimub Kolga-Jaani rahvamajas ja seal astuvad üles rahvamuusikud Anu Taul ja Tarmo Noormaa ning toimub loodusõhtu „Alam-Pedja lugu ja lumm“, kus loodusemees Arne Ader räägib looduskaitseala 20.juubeliaasta taustal põnevaid lugusid ja näitab pilte Alam-Pedjast.

„3.mai on Võrtsjärve hooaja avasündmuseks eriti hea päev sellepärast, et see on ühtlasi Võrtsjärve Sihtasutuse sünnipäev ning meie arvates parim viis seda tähistada, on pakkuda huvitavaid tegevusi nii suurtele kui väikestele ja  tuua külastajaid Võrtsjärve äärde selle võlust osa saama“, ütleb Kärt Leppik, Võrtsjärve Sihtasutuse juhataja hooaja avasündmuse ellukutsumise kohta.

Võrtsjärve Sihtasutus on 3.mail 2000.aastal Võrtsjärvega piirnevate omavalitsuste poolt loodud organisatsioon, mis igapäevaselt tegeleb turismi- ja keskkonnaalase arendustööga piirkonnas. Võrtsjärve Sihtasutuse ja Võrtsjärve ääres toimuva kohta leiate lisainfo: www.vortsjarv.ee ja https://www.facebook.com/vortsjarv

Lase Võrtsjärvel end võluda!

Lisainfo:

Kärt Leppik

Juhataja

Võrtsjärve Sihtasutus

Telefon: 56952950

E-post: kart@vortsjarv.ee