EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Tänavune Balti ringreis viib mängijad Euroopa avastamata aarete juurde

14.05.12
Maist augusti lõpuni saab kolmes Balti riigis toimuva reisimängu raames külastada kolmekümmet põnevat sihtkohta ning võita maadeavastamise käigus ka auhindu. Kuuendat aastat järjest toimuva kampaania korraldamist kaasrahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Euroopa Komisjoni vahenditest.
Startiv Balti ringreis 2012 on kampaania, mis kutsub külastama kõige kaunimaid ajaloolisi, arhitektuurilisi ja looduslikke objekte ning muuseume kõigis kolmes Balti riigis. Tänavused 30 soovitatud sihtkohta on kõik Euroopa Komisjoni korraldatud Euroopa avastamata aarete konkursi EDEN nominendid ja laureaadid.

„Kampaania on varasematel aastatel osutunud väga edukaks – meil on inimesi, kes reisivad soovitatud marsruute mööda igal aastal. Tänavuse kampaaniaga pöörame tähelepanu unikaalsetele sihtkohtadele: Eestis ootavad rännumehi kordumatud kultuuri-, ajaloo- ja loodusobjektid, millega saab tutvuda meie veebilehel," ütles Eesti turismiarenduskeskuse turundusdirektor Tarmo Mutso.

Eestit esindavateks sihtkohtadeks on tänavu RMK Sagadi metsamuuseum, Alatskivi loss, Kondase keskus, Ajalooline purjelaev Uisk ja teemapark, Angla tuulikumägi, Võrtsjärve külastuskeskus (24.05), Valgeranna Golf, Tahkuna tuletorn, Soomaa rahvuspargi Kopra rada, Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu.

Balti ringreisi kampaania eesmärgiks on muuta Baltimaades reisimist populaarsemaks ning aidata avastada neid erilisi turismisihtkohti, mis asuvad nii oma kodukandis kui ka naaberriikides.

Nendel kampaanias osalejatel, kes on ringreisi voldikus ära toodud objekte külastanud ja end sihtkohas fotol jäädvustanud, on võimalus võita auhindu. Peaauhinna võitjat ootab Estonian Airi poolt välja pandud lennureis võitja poolt valitud riiki ja ööbimine kahele neljatärnihotellis. Kampaania sihtkohtade ja reeglitega saab tutvuda veebilehel www.greatbaltic.eu või küsida infot turismiinfokeskustest.

Allikas: www.eas.ee