EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Pressiteade: Võrtsjärve külastuskeskus võitis „Energiasäästlik kaunis kodu“ auhinna

26.01.15

Võrtsjärve Sihtasutusel on hea meel teatada, et  meie Tartumaa ja Viljandimaa piiril Jõesuus asuv külastuskeskus võitis ühiskondlike hoonete kategoorias „Energiasäästlik kaunis kodu 2014“ auhinna. Auhind anti üle president Arnold Rüütli poolt juba viiendat aastat järjest toimuval  Koduomanike Kongressil  18. jaanuaril Tallinnas Kalamajas asuvas Salme Kultuurikeskuses. Samal üritusel anti üle ka „Koduomaniku sõber 2014“ auhind saatele „Kodutunne“.

Võrtsjärve külastuskeskus kui koostöösümbol

Võrtsjärve külastuskeskus on ehitatud  3 maakonna piiridesse jääva 7 Võrtsjärve ümber paikneva valla koostöös tolleaegse Võrtsjärve Sihtasutuse juhataja Jaanika Kaljuvee eestvedamisel. Võrtsjärve külastuskeskust võibki pidada Tartumaa, Viljandimaa ja Valgamaale jäävate Võrtsjärve äärsete valdade – Kolga-Jaani, Rannu, Rõngu, Puka, Põdrala, Tarvastu ja Viljandi koostöö- ja kooskäimise sümboliks. Huvitav ajalooline fakt on ka see, et meie kaunis kodu on ehitatud end Võisiku mõisa kõrtsi varemetele. Tänavu mais saab Võrtsjärve Sihtasutus juba 15 aastaseks.

Lisaks turismiinfo jagamisele on võimalik rannas asuva kaunima kodu ruume erinevateks sündmusteks ka üürida. Suvel oleme avatud igapäevaselt, turismihooaja välisel ajal palume ruumide kasutus eelnevalt kokku leppida. Ootame kõiki hiljemalt suvel Võrtsjärve äärde!

Erilised tänud Kolga-Jaani vallavanemale Kalevi Kaurile, kes meid „Energiasäästlik kaunis kodu 2014“ auhinna nominendiks esitas.

 

Rohkem informatsiooni:

Pilte leiab meie viimastest positustes Võrtsjärve FB lehel:

https://www.facebook.com/vortsjarv?hc_location=timeline

külastuskeskuse rajamisest :  http://www.vortsjarv.ee/vortsjarve-kulastuskeskus/purjetamine-vortsjarvel

 

http://www.omanikud.ee/kongress2015

http://iluskodu.ee/e_konkurss_2014.php

 

Konkursi ja võitjate kohta lugege EKKÜ veebilehelt: http://iluskodu.ee/e_kodu.php

Kongressi lühikokkuvõte on siin: http://www.omanikud.ee/uudised/article_id-2366

Kongressi pildigalerii leiate siit: http://www.arnomikkor.com/omanikud/koduomanike_V_konverents/

 

Eveli Jürgenson

Võrtsjärve Sihtasutus juhataja

eveli@vortsjarv.ee

5186346