EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Võrtsjärve piirkond tutvustab end Euroopale

30.09.10
Euroopa tähistab tänast rahvusvahelist turismipäeva Euroopa turismipäeva egiidi all konverentsiga „Euroopa kultuuripärandi ja kultuurimarsruutide roll uuenenud Euroopa turismipoliitikas" ning konkursi EDEN 2010 piduliku galaga, kus osaleb ka Eesti vastava konkursi võitja, Võrtsjärve piirkond.

„EDEN on Euroopas mainekas turismikonkurss, mille abil on võimalik piirkondadele enam tähelepanu tõmmata. Võrtsjärve piirkonnal on suurepärane võimalus end täna Euroopa silmis nähtavaks teha, mis aitab tõsta ka Eesti üldist tuntust veeturismi sihtkohana," kommenteeris EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Konverentsi avakõne peab ja auhinnad annab üle Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse volinik Antonio Tajani. Euroopa Komisjon on tänavu sõnastanud ühe oma eesmärgina hoida Euroopa maailma turismisihtkohtade seas esirinnas, toetada turismi kui olulist majandusharu ning pakkuda välja meetmeid turismi konkurentsivõime, jätkusuutlikkuse ja kvaliteedipõhise arengu tagamiseks, samuti suurendada Euroopa kui atraktiivse sihtkoha nähtavust, kuivõrd Euroopasse suundub 40% kogu maailma turistidest.

Selle aasta teema, veeturismi võitjana on Brüsselis Eesti ja piirkonna võimalusi tutvustamas SA Võrtsjärv koos eelmiste aastate võitjate Viljandi linna ja Soomaa Rahvuspargiga ning võistluse korraldaja, EASi turismiarenduskeskusega.

EDEN on Euroopa tippsihtkohtade (European Destinations of Excellence) akronüüm. See on Euroopa Komisjoni algatatud ja toetatud projekt, mis edendab säästva turismi arengumudeleid kogu Euroopa Liidus. Projekti aluseks on riiklikud iga-aastased konkursid, kus valitakse iga riigi üks tippsihtkoht. Igal aastal on erinev teema, mille valib Euroopa Komisjon koos vastavate riikide turismiametitega.

Eden - Lake Võrtsjärv