EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat on kohaliku kogukonna poolt algatatud ettevõtmine, mis haarab kaasa huvilisi üle kogu Eesti

05.06.13

Võrtsjärve SA, MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond

PRESSITEADE

8.-9. juunil 2013 algusega kell 10.00 toimub Võrtsjärve külastuskeskuse territooriumil Jõesuu puhkealal (Tartu-Viljandi mnt. 40. kilomeetril) Võrtsjärve V kala- ja käsitöölaat. Kahepäevase laada korraldajad on Võrtsjärve SA ja MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond.

 

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat toimus esimest korda 2009 aastal ning käesolevalal aastal on ettevõtmisel juba esimene juubeliaasta, mistõttu otsustasid piirkonna organisatsioonid „leivad ühte kappi panna“ ja ühiselt korraldada kahepäevane suursündmus. Võrtsjärve Mängude traditsioon sai alguse juba 1969 aastast ning 2013. aastal toimuvad mängud on järjekorralt juba XLII. Mängude kavasse kuuluvad erinevad spordialad ning mängud lõpevad alati ühise taidluspeoga, kus iga vald esitab oma kava.

Lisaks toimub külastuskeskuses koostöös Eesti Maaülikooliga Võrtsjärve Väravate planeeringuesitlus 3D maastikuteatri toel. Interreg IV A programmi COMCOT projekti raames on koostamisel  piirkonna turismi arengukava ning selle juurde kuulub piirkonda visualiseeriv ülevaade 3D maastikuteatri abil. Planeeringuesitlus sisaldab peamiselt piirkonnas olemasolevaid rajatisi, Võrtsjärve Väravaid ja turismiobjekte. Osalejatelt oodatakse 3D esitluse juurde ettepanekuid planeeritavatest objektidest ja Väravates veel realiseerimata tegevustest. Visualiseeringu eesmärgiks on tekitada osalejates uusi mõtteid ja ideid, mida saaksime arengukava lõplikul kokkupanemisel arvestada.  Arutletakse koos, millisena soovitakse Võrtsjärve ümbrust tulevikus näha. Tänu sellele on seekordne läbiviidav rahvaüritus eriti innovaatiline oma kogukondade hõlmatuse ning suurepärase koostöö osas seitsme omavalitsuse, kohalike arenguorganisatsioonide ja ettevõtjatega.

 

Korzetsi kalaroogade õpiköögis saab näha kokkade toimetusi ja antakse näpunäiteid väga hea kalasupi keetmiseks või järveteemalise piknikukorvi koostamiseks. Jõesadamas on oma väljapanekuga Võrtsjärve Vabatahtlik Järvepääste MTÜ esindajad, kes demonstreerivad päästevarustust ja –tehnikat. Kohal on ka sepp, kes tutvustab sepatöö eripärasid ja pühapäeval saab osaleda kitandle töötoas.

 

Laadameeleolu loovad lisaks Võrtsjärve taidlejatele Kihnu Poisid 8. juunil ja Marko Matvere ja VLÜ 9. juunil. Laupäevase laadapäeva lõpetab tantsuõhtuga ansambel Melody.

 

Loomulikult saab osta piirkonna käsitöömeistrite loomingut ja maitsta Võrtsjärve kala kõikvõimalikul kujul.

 

Kellel kaubad koos, see võib enne laadaplatsilt minekut veel ühineda kas kalepurjekas Paula meeskonna või mõne muu veealusega, et teha päeva lõpetuseks meeldejääv tiir Võrtsjärvel. Piletite müük külastuskeskusest.

 

Päeva tegemisi hoiab kiiluvees Meelis Külaots.

 

Kui eelnevatel aastatel on seoses kõrgveega Jõesuus olnud mure laadaplatsi tahenemisega, siis ka sel aastal on korraldajad kõvasti pöialt hoidnud, et liigvesi taanduks. Laadaplats on niidetud ja valmis laadaliste vastuvõtmiseks.

Facebooki teemalehel kommenteerija ütleb:  „Küllap Võrtsjärve vetevana juba teab, millal aeg taanduda - tulemas ju kala- ja käsitöölaat!“

 

Täpsem info laadapäeva kohta http://www.vortsjarv.ee/

Laada toetajad on Euroopa Kalandusfond, Interreg IV A programm, Leader programm

 

 

Pressiteate koostas:

Jaanika Kaljuvee, MTÜ Võrtsjärve Kalanduspiirkond tegevjuht
Telefon: 52 98 561
e-posti aadress: jaanika@vortsjarv.ee