EST | ENG | RUS
 
 
Võrtsjärve teated
 

Võrtsjärvega seotud vanade fotode ja lugude kogumine

21.03.12

Ammustel, ja mis salata ka praegustel aegadel, on ikka lugusid räägitud. Lugusid lõkke ääres, lugusid emadelt-tütardele, vanaisadelt-pojapoegadele, lugusid õpilastele jne, jne. Lugudes talletus rahva mälu ja põlvkondade ajalugu. Hiljem lisandus lugudele pildiline materjal. Eks ütleb vanasõnagi, et „ Üks pilt räägib rohkem, kui tuhat sõna“.

 

Et Võrtsjärvega seotud  lood ja pildid ei kaoks aegade hämarusse, siis kutsume Sind kallis inimene, kes Sa oled hingelt ja vaimult Võrtsjärvelane, kirja panema oma lugusid ja talletama fotomaterjali.

 

Tuleme soovi korral ka Teie juurde, et lindistada või kirja panna see lugu, mis väärib jäädvustamist. Lood ja fotomaterjali digitaliseerime teie loal arvutisse, et vajadusel neid hiljem trükimaterjalides kasutada. Kogutud materjali juures saab ära märgitud autor, tähtsad kuupäevad ja muu info, mida lubate meil avaldada. Originaalfotod tagastame Teie soovil.

 

Kogutud materjalist koostame näituse „Võrtsjärv lood“, mida eksponeerime Võrtsjärve piirkonnas ja kaugemalgi ning vastavalt võimalustele anname välja trükiseid. Oma lood on heaks turundusmaterjaliks ja abivahendiks piirkonnas ekskursioone läbiviivatele retkejuhtidele. Piirkonna tutvustamine läbi lugude väärtustab minevikku, aitab tõsta piirkonna mainet ning on majanduslikult efektiivne.

Heaks näiteks piirkonna laiemapõhjaliseks tutvustamiseks ja turistidele atraktiivsuse suurendamiseks on Šotimaa Loch Nessi lugu. Järv on üle maailma tuntud seal väidetavalt elava legendaarse järvekoletise Nessie järgi. Ehk peidab ka Võrtsjärv endas maailmakuulsat lugu.

 

Kirjutada võib ka naljakatest juhtumitest, sõprusest, loodusväest või järveasukatest. Kirjutada võib aegadest ja inimestest, kes kunagi ei unune, mis mõtteid on mõeldud ja milliseid tegusid on siinkandis tehtud, samuti eneseületamistest ja kõigest muust, mis tuleb meelde seoses Võrtsjärvega.

 

Fotode ja lugude kogumise  tähtaeg on 24.aprillil 2012 aastal.

 

Lugusid ja fotosid võib  saata posti teel või isiklikult kohale tuua aadressile Võrtsjärve Külastuskeskus, 70304 Rannu-Jõesuu, Kolga-Jaani vald, Viljandimaa või e-mailile maret@vortsjarv.ee .

 

Aprilli lõpus ja mai alguses korraldame Võrtsjärve kohalike kogukondade ja külaseltside kaasabil kokkusaamised, kus saame koos üle vaadata ja arutada, millised lood ja pildid on laekunud või millele veel peaks tähelepanu pöörama. Toimumisajad ja kohad anname Teile jooksvalt teada.

 

 

Täpsemat infot Võrtsjärvega seotud vanade fotode ja lugude kogumise kohta leiad Võrtsjärve Sihtasutuse kodulehelt www.vortsjarv.ee või infotelefonilt 52 75 630

Ei muud kui sulg nüriks!

 

Teie

Võrtsjärve Sihtasutus